National Assembly of Québec - Return to homepage

National Assembly of Québec - Return to homepage

To use the Calendar, Javascript must be activated in your browser.
For more information

Home > Members > Suzanne Dansereau

Advanced search in the Members section

Trouver un député
Suzanne Dansereau

Suzanne Dansereau

  • Member for Verchères
  • Coalition avenir Québec
  • Temporary Chair
 

Political, Parliamentary and Ministerial Offices

Elected as Member for Verchères in the general election held on October 1, 2018

    Current Offices

  • Member of the Committee on Citizen Relations since October 15, 2019
  • Temporary Chair since September 17, 2019
  • Member of the Committee on Labour and the Economy since September 17, 2019
  • Previous Offices

  • Vice-chair of the Committee on Planning and the Public Domain from December 4, 2018 to September 17, 2019