National Assembly of Québec - Return to homepage

National Assembly of Québec - Return to homepage

To use the Calendar, Javascript must be activated in your browser.
For more information

Home > Members > Agnès Grondin

Advanced search in the Members section

Trouver un député
Agnès Grondin

Agnès Grondin

  • Member for Argenteuil
  • Coalition avenir Québec
  • Vice-chair of the Committee on Transportation and the Environment
 

Political, Parliamentary and Ministerial Offices

Elected as Member for Argenteuil in the general election held on October 1, 2018

    Current Offices

  • Vice-Chair of the National Assembly Delegation for Relations with Shandong since October 22, 2019
  • Member of the Committee on Agriculture, Fisheries, Energy and Natural Resources since October 15, 2019
  • Vice-chair of the Committee on Transportation and the Environment since December 4, 2018
  • Previous Offices

  • Member of the Committee on Culture and Education from February 5, 2019 to October 15, 2019
  • Member of the Committee on Public Finance from November 30, 2018 to February 5, 2019