To use the Calendar, Javascript must be activated in your browser.
For more information

Home > Members > Lionel Carmant

Advanced search in the Members section

Trouver un député
  • Live on the Web
Lionel Carmant

Lionel Carmant

  • Member for Taillon
  • Coalition avenir Québec
  • Minister Responsible for Social Services
 

Political, Parliamentary and Ministerial Offices

Reelected as Member for Taillon in the general election held on October 3, 2022

    Current Offices

  • Minister Responsible for Social Services since October 20, 2022
  • Member of the Comité ministériel des services aux citoyens since October 20, 2022

Elected as Member for Taillon in the general election held on October 1, 2018

  • Member of the Comité ministériel des services aux citoyens from October 31, 2018 to October 20, 2022
  • Minister for Health and Social Services from October 18, 2018 to October 20, 2022