To use the Calendar, Javascript must be activated in your browser.
For more information

Home > Members > Linda Caron

Advanced search in the Members section

Trouver un député
Linda Caron

Linda Caron

  • Member for La Pinière
  • Quebec Liberal Party
  • Vice-chair of the Committee on Citizen Relations
  • Official Opposition Critic for Seniors, Informal Caregivers and Home Care
  • Official Opposition Critic for the Montérégie Region
 

Political, Parliamentary and Ministerial Offices

Elected as Member for La Pinière in the general election held on October 3, 2022

    Current Offices

  • Vice-chair of the Committee on Citizen Relations since December 6, 2022
  • Member of the Committee on Health and Social Services since December 2, 2022
  • Official Opposition Critic for Seniors, Informal Caregivers and Home Care since October 27, 2022
  • Official Opposition Critic for the Montérégie Region since October 27, 2022