To use the Calendar, Javascript must be activated in your browser.
For more information

Home > Members > Virginie Dufour

Advanced search in the Members section

Trouver un député
Virginie Dufour

Virginie Dufour

  • Member for Mille-Îles
  • Quebec Liberal Party
  • Deputy House Leader of the Official Opposition
  • Official Opposition Critic for Municipal Affairs and Housing
  • Official Opposition Critic for the Laval Region
 

Political, Parliamentary and Ministerial Offices

Elected as Member for Mille-Îles in the general election held on October 3, 2022

    Current Offices

  • Member of the Committee on Planning and the Public Domain since December 2, 2022
  • Deputy House Leader of the Official Opposition since November 14, 2022
  • Official Opposition Critic for Municipal Affairs and Housing since October 27, 2022
  • Official Opposition Critic for the Laval Region since October 27, 2022