To use the Calendar, Javascript must be activated in your browser.
For more information

Home > Members > Michelle Setlakwe

Advanced search in the Members section

Trouver un député
Michelle Setlakwe

Michelle Setlakwe

  • Member for Mont-Royal–Outremont
  • Quebec Liberal Party
  • Temporary Chair
  • Member of the Office of the National Assembly
  • Official Opposition Critic for Access to Information and the Protection of Personal Information
  • Official Opposition Critic for Culture and Communications
  • Official Opposition Group Critic for Cybersecurity and Digital Technology
  • Official Opposition Critic for International Relations and La Francophonie
  • Official Opposition Critic for the Chaudière-Appalaches Region
  • Official Opposition Critic for the Centre-du-Québec Region
 

Political, Parliamentary and Ministerial Offices

Elected as Member for Mont-Royal–Outremont in the general election held on October 3, 2022

    Current Offices

  • Temporary Chair since December 2, 2022
  • Member of the Committee on Culture and Education since December 2, 2022
  • Member of the Office of the National Assembly since December 1, 2022
  • Official Opposition Critic for Access to Information and the Protection of Personal Information since November 15, 2022
  • Official Opposition Group Critic for Cybersecurity and Digital Technology since November 15, 2022
  • Official Opposition Critic for Culture and Communications since October 27, 2022
  • Official Opposition Critic for International Relations and La Francophonie since October 27, 2022
  • Official Opposition Critic for the Chaudière-Appalaches Region since October 27, 2022
  • Official Opposition Critic for the Centre-du-Québec Region since October 27, 2022