National Assembly of Québec - Return to homepage

National Assembly of Québec - Return to homepage

To use the Calendar, Javascript must be activated in your browser.
For more information

Home > Members > André Bachand

Advanced search in the Members section

Trouver un député
André Bachand

André Bachand

  • Member for Richmond
  • Coalition avenir Québec
  • Chair of the Committee on Institutions
 

Political, Parliamentary and Ministerial Offices

Elected as Member for Richmond in the general election held on October 1, 2018

    Current Offices

  • Chair of the Committee on Institutions since February 6, 2019
  • Member of the Committee on the National Assembly since February 6, 2019
  • Member of the Committee on Public Administration since November 30, 2018
  • Previous Offices

  • Chair of the Committee on Citizen Relations from December 4, 2018 to February 5, 2019
  • Member of the Committee on the National Assembly from December 4, 2018 to February 5, 2019