National Assembly of Québec - Return to homepage

National Assembly of Québec - Return to homepage

To use the Calendar, Javascript must be activated in your browser.
For more information

Home > Members > Geneviève Hébert

Advanced search in the Members section

Trouver un député
Geneviève Hébert

Geneviève Hébert

  • Member for Saint-François
  • Coalition avenir Québec
  • Deputy Government Whip
  • Member of the Office of the National Assembly
 

Political, Parliamentary and Ministerial Offices

Elected as Member for Saint-François in the general election held on October 1, 2018

    Current Offices

  • Rapporteur of the Parliamentary Affairs Committee, Parliamentary Assembly of the Francophonie since October 22, 2019
  • Member of the Office of the National Assembly since February 6, 2019
  • Deputy Government Whip since November 7, 2018
  • Previous Offices

  • Substitute Member of the Office of the National Assembly from December 4, 2018 to February 6, 2019